Garp - Art Leonardo Helya Ridge

  english                                                                              webmaster: miro

4.1. 2009: aktuální váha: 43 kg; kohoutková výška: 69,5 cm (22 měsíců :o))


28.12. 2008: Fotky ze včerejšího kurzáče

První kolo běžel Garpík se Spice, druhé s Freyunkou a mladou fenečkou AST (jméno mi nějak uniklo...).
Děkujeme Katce, teda Davidovi :o) za fotky.
Více fotek nejen Garpuly by David Novosád zde :o)


Elf foto

Elf foto

Elf foto
27.12. 2008

Byli jsme dneska na kurzáči v Rudné pod Pradědem, kde se Garpík super proběhl, pošpásoval s fenečkami a já jsem protekčně dostal od Evky její super kalendář 2009 :o))) Děkujeme moooc, je opravdu bomba!!!
Doporučujeme všem se na něj kouknout, stačí kliknout na obrázek :o)


Elf - kalendar
Chtěl jsem udělat Garpíkovi nějaké nové bannery a zjistil jsem, že už jsou pár měsíců hotové, jen jsem na to zapomněl. No... :o) Jeden je takový normální a druhý retro :o)


banner

banner
Na pár slibovaných fotek z Welsu se můžete kouknout zde :o)
Garp - V1 Wels HD A/A, ED 0/0Garp - HD A/A, ED 0/0


Dnes jsme obdrželi výsleky Garpíkových rtg kyčlí a loktů a jsou skvělé :o)6. - 7.12. 2008 Doppel - CACIB - IHA WELS

Garp - V1 Wels 6.12. CACIB WelsGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V1 CACA res. CACIB!!!


Garp - V1 Ustron 7.12. CACIB WelsGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V2 res. CACA!!!


Plán jsme ve Welsu splnili už v sobotu, kdy Garpík potřetí za sebou vyhrál v Rakousku svou třídu, přidal k tomu ještě res. CACIB a teď musíme čekat do srpna příštího roku, zda se nám šampionát podaří dokončit.
V neděli jsme se tedy v kruhu proběhli hlavně pro radost, skončili druzí za Bashikim, který tentokráte opět zabodoval a my Jance upřímně gratulujeme ;)
Velký dík patří taky Enince, Kerynce, Markétě a Jarkovi, protože dobrá atmosféra v týmu se pak odráží na našich výsledcích a bez nich bychom tam ani nejeli. Děkujeme!!!
A zdravíme taky Markuse... :o)))))))))
Máme i fota, budou v příštích dnech :o)


28.11. 2008

Garp - 21 months

Po týdnu jsme se šli proběhnout za světla :o))) A měli jsme takové štěstí, že nám krásně svítilo sluníčko, tak jsme nafotili "typické zimní dovádění ve sněhu" :o)
Z fotek je patrné toto:
1/ energetická bomba, které všichni říkají Garp, je pořád veselé, rozdováděné, bezstarostné a spokojené štěně
2/ ze statických fotek už ale nezapře to, že mu táhne na 2 roky :o)))

Dovádějící fotky jsou s howíkem Astonem, našim starým kamarádem, který je sice starší než Garpík, ale stejně dominantní a tvrdohlavý a tak je o zábavu postaráno. Kluci si to vždycky rozdají ve volném stylu na několik kol, do kterého zapojí i běhání :o) Garpík má z toho všeho děsnou prču, což Castona ještě víc naštve :o)
Pak Garpík dělal modelku:
1/ přemýšlející 2/ machrující 3/ uražený 4/ flegmouš 5/ smutný
A kdepak všechny ty fotky uvidíte? Klikněte na obrázek přeci :o)


15.11. 2008 Coursingový trénink Rudná p. P.

Garpík si zase s chutí zaběhal coursing s MSC a byl moc šikovný a spokojený. Jeho nedočkavost před prvním během odnesli ale všichni a všechno kolem - špinavé kalhoty, bunda, batoh, vodítko, postroj, židle, rozcupovaná a udupaná tráva, poraněné vlastní ucho, pokousané vodítko a i kůl, ke kterému byl přivázán, chtěl vyvrátit :o)
Super fotky nacvakala Elfka. Děkujeme moc ;)
Klik na letícího Garpíka = více fotek z coursingu :o)

Garp - coursing

Elfí má ostatně plno super fotek ZDE!!!

Na ukázku:

Elf foto

Elf foto2.11. 2008

Garp - V2 Ostrava CACIB NitraGarp - V1 CACA Tulln
mezitřída: V1 CAC res. CACIB!!!


Další sukces Garpíka byl tentokráte vyběhaný a v doslova našlapané hale jsme se slušně zapotili :o) Palce nám na místě držely Kerrynka, Enny a dokonce i Jarek a tak to nemohlo dopadnout jinak :o) Holky taky zabodovaly a tak jsme naštěstí nemuseli domů vlakem :o))))))
CACIB získal Ich. Asani Essence of Haika a proto se náš reserve proměňuje v CACIB :o)


26.10. 2008

Saranga sprint Saranga sprintGarp - V1 CACA Tulln
třída amatér: 7. místo :o)))


"Měl to být sprint a taky rovinový závod, Garpíku", říkal jsem tomu smějícímu se zrzkovi :o))) Skončili jsme v naši třídě předposlední. No protože v prvním běhu se Garp v půlce otočil a běžel mi říct, že střapec zapomněl zatočit, a mám prý Karlosovi vyřídit, že to má porouchaný :o) V běhu č.2 mu to pak řekl na irské lavici sám :o) A srandu ať si dělá z někoho jiného :o)
Bára v prvním Garpíkově běhu ještě netušila, jak poběží profíci, a tak při jeho otočce do mikrofonu hlásila, že tohle se může stát i vyběhaným psům :o)))) Profíci pak v drtivé většině běželi všeljak jen né rovně a někdy ten střapec i ztratili, když obíhali proutěné překážky :o))) Závod se totiž konal na dostihové dráze v Radslavicích u Přerova.
Vzali to pejsci prostě po svém, ale to nevadí, protože stejně byli všichni spokojení a o to šlo především. Garpík se ten den taky vyblbnul dosytosti a doma padnul za vlast, nebo spíše za ridgebacky :o)))
Více o závodech na www.mscoursing.com

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Saranga sprint 2008

Za fotku děkujeme velmi moc Šárce a Kamilu Machovým :o)))18.10. 2008

Garp - V3 Brno CAC BrnoGarp - V1 CACA Tulln
mezitřída: V3!!!


V naší třídě byli pouze 3 pejsci včetně Garpíka a my skončili třetí :-)))
Plusy tohoto dne jsou tedy známka výborná, pěkné počasí, dobrá hruška od Katky a že jsme na dálnici nepřišli o život :-)


5.10. 2008

Garp - V2 Ostrava Zkouška ZOPGarp - V1 CACA Tulln
75 bodů, známka dobře!!!


O tom, že je Garpík fešák a že pěkně a rychle běhá, jsme se už přesvědčili. Nezbývalo zjistit nic jiného, než jestli má v té svoji hlavičce taky něco jiného než fenečky, střapeček a papání. A má :-)
Pro nás oba to byla premiéra, a tak jsme nevěděli, co od toho máme čekat. Teda já nastupoval do zkoušky s tím, že máme rovnou -20 bodů za špatné odložení a pak už můžeme ztratit z dalších osmi cviků jen 10 bodů. Kdyby to bylo jinak, tak bych byl velmi mile překvapen. Poslední dny napovídaly o tom, že šance vydržet alespoň ty 2 minuty ve skupině je vcelku reálná.
Ráno bylo mrazivé, teplota kolem 3°C, jinovatka a přesvědčte ridgebacka, aby do toho ochotně sedal a lehal :-) Naštěstí vylezlo sluníčko a my šli až jako předposlední, ufff :-)
Garpík pracoval znamenitě a i přes přísného rozhodčího ztratil jen 5 bodů. A taky dalších 20 za odložení :-) Poprvé vydržel 4 minuty, podruhé asi 15 sekund :-) Kdyby si to prohodil, mohl mít aspoň 10 bodů navíc. Ale je to kupa blech s nasoleným zadkem a navíc neskutečný závislák, takže musíme počkat, až trochu zestárne a trénovat :-))) Ostatní cviky zvládl téměř bezchybně a nakonec mě snad i přesvědčí, že po tom taťkovi něco zdědil :-))))


27.9. 2008

Garp - V2 Ostrava CACIB TullnGarp - V1 CACA Tulln
mezitřída: V1 CACA!!!


Garpíkovi se teď prostě daří a zaznamenal další velký úspěch. Posudek od rozhodčího pana Rollanda Spörra se nám díky škrabopisu nakonec dešifrovat nepodařilo.


Neděli jsme strávili s Markétou a Kerčou, Davidem, Katkou a Spice v Jičíně.
Bylo to moc fajn, navštívili jsme dokonce Řáholec a Garpík dostal žaludovkou do zadku :o) Za fotky děkujeme moc Davidovi a těšíme se do Brna :o)

Kerry and Spice - Jicin

Pokud chcete vidět více fotek, klikněte na vysmáte holky :o)


13. - 14.9. 2008 Výstavy Českého klubu Rhodéských ridgebacků ČKRR

Garp - V1 Ustron 13.9. XVI. Klubová výstavaGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V4!!!

Nejkrásnější hlava - pes: 2. místo


Garp - V1 Ustron 14.9. III. Klubová výstavaGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V1 CAC!!!


Klubovka byla opět moc fajn, Garpíkovi se velmi dařilo a nakonec i počasí ukázalo svou lepší tvář.
I my jsme byli velice zvědaví na posudky od Lindy Costy a Rosemary Green. Jsou skvělé a téměř identické. Krásná hlava a dobrý výraz, výborný hřbet, silná kostra, vyvážené proporce, dobré úhlení, velmi dobrý pohyb, správný skus a i hrudník byl pochválen, i když Linda Costa by radši viděla little more width in chest :o) Ale Garpušník je pořád ve vývoji a každý měsíc je jiný. Zase na druhou stranu má v posudku good breed type.
My jsme velmi spokojeni a i přes to, že se zrzek z pátku na sobotu šíleně z neznámých důvodů obsypal, dokázal urvat V1 CAC :o) A taky 2. nejkrásnější hlavu :o)))


Využil jsem pěkného počasí a nacvakal nějaké nové fotky zrzka v jeho 18 měsících. Klik na Garpíka :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Lyra trip


30. - 31.8. 2008 Výstavy Rakouského klubu Rhodéských ridgebacků RRCÖ

Garp - V1 Ustron 30.8. Jubilee Club Winner Show 30 Years RRCÖGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V2 res. CACA!!!


Garp - V1 Ustron 31.8. Leo Ertl Memorial ExhibitionGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V1 CACA!!!


Pár fotek z rakouského zájezdu uvidíte, pokud kliknete na sedícího Garpulína s pohárem :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Lyra trip


16. - 17.8. 2008 Duodanube Bratislava

Garp - V1 Ustron 16.8. CACIB BratislavaGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V1 CAC!!!


Garp - V1 Ustron 17.8. CACIB BratislavaGarp - V1 CACIB Bratislava
mezitřída: V2 res. CAC!!!


Zrušil jsem Garpíkovi o víkendu nařízený klidový režim, protože jsme měli namířeno po delší odmlce se vystavovat, a to do Blavy, kde se v sobotu a neděli konaly 2 mezinárodky.
Jeli jsme tam bez jakéhokoliv tréninku, což Garpíkovi vyhovuje, ale mi to přináší někdy trochu trable :o) Já si ale nemůžu stěžovat vůbec na nic, protože si Garp vyběhal první den V1 CAC a druhý den V2 res. CAC a dostal zejména od paní Staviarské krásný posudek. Zahájil tak i na Slovensku svoji dospěláckou kariéru více než skvěle a uvidíme, jak se mu bude dařit dále. Výsledek z neděle oceňuji úplně stejně, jako sobotní, snad i více, neb zrzek byl velmi unavený z náročného programu, který ho čekal i mimo kruh, zejména z bitek s Aťkou Janouškovou :o)
Je taky pravda, že jsme se nedělní výstavy vůbec nemuseli zúčastnit a já mohl s Garpíkem prožívat horké chvilky na veterině nebo kdybych byl trochu nešikovný anebo málo pohotový a Garp a holky neměli tak skvělou a vyrovnanou povahu, nemusel by Garpík být už mezi živými. A holky třeba taky ne. A to z prostého důvodu.
Ráno jsme šli spolu s Markétou a Eňoušem a Keroušem vyvenčit pesany kousek od penzionu, kde jsme večer složili hlavy. Museli jsme jít kousek podél vcelku frekventované cesty. No a jak si tak jdeme a míjíme jeden ze soukromých pozemků, začne na nás zpoza plotu štěkat americký pitbulteriér. Byla to dosti urostlá fena, která si své teritorium díky díře v plotu, která tam evidentně byla už pěkně dlouhý čas, rozšířila na vcelku slušné území. To jsme bohužel poznali i my, když vyhodnotila situaci, že Kerouše si dá k snídani, Eňouše zakousne na oběd a Garpíka schová na horší časy :o)
My se zarazili a dále nepokračovali, protože nám ani nic jiného nezbývalo. Fenka evidentně byla "velmi milé" povahy a bylo zřejmé, o co ji šlo. Majitelku, starší paní, která k plotu došla (opravdu došla) měla fena naprosto v paži a majitel válející se někde na pohovce v baráku to měl taky v paži. Po upozornění, aby si paní pro tu ludru přišla, následovala odpověď: "To bych to musela celé obejít"!!!!!!! Tím myslela, svůj pozemek.
Holky jsem převelel tedy do čela, ať jdou pryč a já se postavil s Garpíkem mezi ně a pitbulteriérku, protože agresivita feny se zvětšovala, čekala na spouštěcí signál od našich psů a majitelé nedělali vůbec nic. Nedělal jsem to z hrdinství a lá american movie, ale čistě z praktických důvodů. Z jedné strany byl plot a agresivní fena a z druhé kolem nás jezdili pěkně svižně auta. Nebylo kam uhnout.
Markéta měla holky na jednom vodítku a neměla by se jak bránit. Garpík jako mládě taky budil pramalý respekt, ale já byl připraven když tak okamžitě udělat z vodítka smyčku kolem krku pitbulteriérky a uškrtit ji. Jestli by se mi to povedlo, nevím. Garpa by asi pustila, ten by byl asi lehce v šoku a třeba by vlítl pod auto. Naštěstí když jsme tak pokračovali od toho domu pryč s tou sviní za zadkem, podařilo se nám ji zahnat pryč bez boje.
Věděl jsem, že Garp to ustojí naprosto v pohodě, protože ho zatím nerozházel žádný sebeagresivnější pes, vždy zůstává naprosto v poho, nehne ani brvou a že by otrčil pysk nebo zavrčel nazpět? Nikdy. Kdyby to udělal, asi bych měl teď jiné problémy. A to ani neříkám, že se mezitím na nás přišlo podívat ze stejného domu štěně stejné rasy a za plotem se objevil dospělý samec. No, masakr byl na spadnutí :o)
A pak že nejsou ty palcové titulky v novinách... bohužel a nejde teď o rasu.Copak celé léto děláme? Pracujeme, flákáme se, jezdíme s kamarádkami za kamarádkami a kamarády, navštěvujeme kulturní akce, léčíme se, děláme a účastníme se párties, dovolenkujeme, vymýšlíme blbosti, tvoříme a tak vůbec :o)

Tak např. fotky z coursingového campu jsou zde :o)

Super fotky z výletu kolem Lyry nacvakala Evka od Amonka a Niobe.
Klik na obrázek Garpíka, podobných je tam hafo :o) Děkujeme :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Lyra trip

A na fotky Thorpíka se zrovna díváte :o)

Aldo Katafygi

Aldo Katafygi


6.7. 2008

Garp - V1 Ustron CAC UstronGarp - V1 CACIB Brno
mezitřída: V1 CAC!!!


Pro letošek máme v Polsku odběháno a jsme opravdu rádi, že tomu tak je :o) Na Garpíka totiž čekají zasloužené výstavní prázdniny a bude mít ještě více času na ty svoje lotroviny :o)


1.7. 2008

Dneska jsem chtěl otestovat Garpíka, jestli ho konečně nezačne bavit plavat. On to toiž umí, ale nechce.
Vzali jsme s sebou tedy kamarádky Enny a Kerry, že to prubnem. Kerry je plavec profík, který se při plavání tváří jako Ian Thorpe na veřejném bazénu :o) Enny je zase totální neplavec. Garp je něco mezi. Musel jsem ho tedy vždy donést do míst, kde už musel plavat a pak plaval. Rovnou ke břehu :o)
Ke konci měl už tendence, že by snad i sám, ale zatím ne. Třeba to přijde, třeba ne. Bylo ale fajn a máme prima fotky. Klik na obrázek!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - swim Brusperk 2008

...klikněte na obrázek a uvidíte více fotek :o)...


28.6. 2008

Garp - V2 Ostrava CACIB BrnoGarp - V1 CACIB Brno
mezitřída: V1 CAC CACIB!!!


Dlouho jsem váhal, jestli na tuto výstavu pojedeme, protože jich letos bylo až až. Potřeboval jsem ale posbírat ještě nějaké podpisy do petice pro zachování coursingových závodů pro nechrtí plemena, a protože Bára v Brně taky vystavovala, mohl jsem jí je tam předat. Tak jsme jeli.
Garpík byl po včerejším soustředění s Eninkou a Keroušem dobře naladěný a plný energie a moooc pěkně běhal. Paní rozhodčí se líbil a tak si vyběhal takové krásné výsledky ve velmi dobré konkurenci.


22.6. 2008

Příprava na novou florbalovou sezónu je v plném proudu a já se po poradě s Garpíkem do ní taky zapojil :o) Řekl, OK, běž si taky zaběhat, ale ne extraligu!!! A tak jsem šel :o)

fatpipe cup 2008

4 zápasy za 2 dny s bohatým společenským programem dají zabrat, a proto jsme v neděli zamířili protáhnout moje a Garpulínovy nožky nejdříve na Hukvaldy za Eňoušem a Keroušem, a pak do Dolní Datyně za šedinou Thorpíkem.

Harmakhis Wisdom Kerry       bitva

Garp       Thorp

Večer jsme si pak ugrilovali roštěnku, kuřecí stehýnko, pepu (hermelín :o) a rajče s bazalkou. Dali si k tomu tortily, umixovali mexickou salsu, namíchali lehkou majdu a zapili to letním drinkem (grenadina zůstala na kuchyňské lince a tak tam chybí ten fajn přechod... neva, bylo to stejně super :o).

barbecue       drinkGarp - Art Leonardo Helya Ridge - Nitra

Z fotek z víkendových výstav, které mi poslala Katka od RR Spice, jsem nevybral žádnou v postoji nebo v běhu, ale tuto, protože má pro mě velkou cenu. I přes to, že David volal na Garpíka zpoza kruhu a dával mu pamlsky, aby se mu podíval do foťáku, i přes to, že tam byla spousta feneček a jiných podnětů, nespustil ze mě zrzek oči, a choval se jako profík při Obedience :o) A to je pro mě 100x cennější než všechny BOBy a BIGy světa.
 Víkend 6. - 7.6. 2008 na Slovensku

Garp - V2 Ostrava 6.6. CAC SenecGarp - V2 CACIB Lodz
třída mladých: V3!!!


Garp - V2 Ostrava 7.6. CACIB NitraGarp - V2 CACIB Lodz
třída mladých: V4!!!


Z těchto výstav mám značně rozpačité pocity. V Senci pan rozhodčí rozdal snad všem psům naprosto stejné posudky, jako kdyby tam byly samé klony a o pořadí si asi hodil kostkou :o) Jinak bylo šílené horko a Garpovi se běhat teda moc nechtělo. To se mu ani nedivím. Já být psem, taky se mi nechce :o) Jinak super.
Pak jsme navštívili babičku, snědli pár steaků, šíleně zmokli na večerní procházce, psi museli spát bez nás v oddělené místnosti a to se jim moc nevedlo, ale i tak další den předvedli skvělý výkon.
Dneska se Garp moc moc snažil a na unaveného psa by ho snad nikdo netipnul. Běhal a vystavoval se skvěle a to v hale!!! Ale pan rozhodčí předvedl v naší třídě pěkné faux-paux.
Já se tomu musím pořád smát :o) Naše třída mladých celé posuzování v kruhu č. 13 začínala. Mladých psů bylo v kruhu pět a my byli druzí v pořadí. Pan rozhodčí nam oznámil: "Excellent and wait please". A tak jsme čekali na posouzení zbývajících tří jedinců. Pejskovi za náma, teda handlerce, oznámil: "Very good. Thank you." Čímž ji naznačil, že její účinkování na výstavě skončilo, obdržela velmi dobrou a může opustit kruh. Paní nebo slečna však na první pohled nebyla výstavně zběhlá anebo neumí anglicky a v kruhu zůstala. Po samostatném posouzení všech pěti psů ve třídě nás nechal všechny zase běhat a stavět psy do postoje. No a co se nestalo. Na třetím místě skončil pes, který obdržel VD a my byli s výsledkem výborná čtvrtí :o))) U stolku posuzovatelů neměli tušení, kdo na jakém místě skončil a jakou známku obdržel. Každý z majitelů si tam mohl nahlásit, co chtěl. Handlerka s pejskem na 3. místě neříkala pro jistotu nic, a tak ji zapsali V3 :o) Já si příště nahlásím CAJCe a budu v klidu :o))))))
Toto vystoupení pana rozhodčího bylo lehce amatérské. Bordel u zapisovacích stolků je bohužel běžný, ale rozhodčí je k tomu, aby posuzoval psy. Takže nevím, co tam ten Maďar dělal. Asi se zadíval do handlerčina pevného dekoltu a pes mu nějak unikl :o)
Mně je jedno, jestli skončíme třetí nebo čtvrtí, ale k čemu tahle výstava byla? Pan rozhodčí dělal, že se těm psům strašně věnuje a pečlivě posuzuje. Naší třídu ale tak pečlivě ne :o)


5.6. 2008

Máme super fotky Garpíka ze sobotního coursingu, který se konal na Ranči Orel v Jeseníkách.
Za fotky děkujeme velmi moc Psovi Jírovi :o)))

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - coursing cup SKCHR 2008

...klikněte na obrázek a uvidíte více fotek :o)...

Nafotili jsme i pár nových fotek dneska na prochajdě, která byla tradičně spojena i s výcvikem poslušnosti, a potrénovali jsme i na víkendové výstavy na Slovensku :o)
Klikněte na obrázek :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - coursing cup SKCHR 2008

...klikněte na obrázek a uvidíte ostatní fotky :o)...

Email kilian@email.cz už je opět funkční. Ale veškerá pošta, která ke mně mířila od rána 2.6. do rána 4.6., se bohužel ztratila v prostoru.

1.6. 2008

Garp - V2 Ostrava CACIB LesznoGarp - V2 CACIB Lodz
mezitřída: V1 CAC, res. CACIB!!!


Zopakovali jsme osvědčenou kombinaci: v sobotu běhačka, v neděli výstava; a opět to přineslo ovoce :o) Je ale pravda, že v těch tropech to teda bylo dílo!!!
V sobotu jsme se vydali do Jeseníků na Ranč Orel, kde MSC mělo už od pátku víkendovku, a zúčastnili se sobotního dopoledného coursingového tréninku. Garpík ukázal své lovecké vlohy a běžel a běžel a běžel :o) Moc pěkně :o)
V neděli jsme se vydali opět do Polska na mezinárodku v Leszně, misi jsme splnili a rozjeli dospěláckého šampíka.


25.5. 2008

Garp - V2 Ostrava CAC RadomGarp - V2 CACIB Lodz
třída mladých: V1 CAJC, BOB, res. BIG!!!

SPLNĚNY PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ
!!! JUNIOR CHAMPION POLSKA !!!


Garp - Art Leonardo Helya Ridge - JCHPL

Tak jsme to dneska konečně doklepli :o) Uff, za tu strašnou cestu si to Garpulín opravdu zasloužil. Získal nejen posledního CAJCíka, ale stal se taky poprvé vítězem rasy a v závěrečkách urval krásné druhé místo a stanul tak poprvé na pódiu :o) Garpík se panu rozhodčímu prostě líbil :o)
Děkujeme velmi Markétě a Kerrynce, které nás dneska povzbuzovaly zpoza kruhu a absolvovaly s námi to celodenní martýrium.


Ostravští zastupitelé nechtějí psy ve městě

Od 1.9. 2008 nabude účinnosti obecně závazná vyhláška č.7/2008, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 12/2005, kterou se stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a vymezují se prostory pro volné pobíhání psů na území statutárního města Ostravy.
Důvod, proč to tady píšu, je ten, že se ve výše zmíněné vyhlášce mění jedno jediné slovíčko a od září je tedy každý majitel psa, krom jiného, povinen na veřejných prostranstvích, s výjimkou míst k tomu určených a označených, vést psa v Ostravě na vodítku. Dovedete si to představit?
Určená místa jsou většinou odporné sídlištní prostory často mezi frekventovanými silnicemi nebo dokonce podél rychlostní komunikace a na každý městský obvod připadá tak jedno, maximálně dvě. ČTRNÁCT MĚSTSKÝCH OBVODŮ Z CELKOVÉHO POČTU TŘIADVACETI NEMÁ TATO VYHRAZENÁ MÍSTA VŮBEC!!! Navíc jsou to místa plná různých svinstev, kde pustit psa je hazard, který musí podstupovat místní občané při venčení. Ale jinak?
Krom „technických“ problémů jako je venčení a to, že všichni jedinci budou na metru čtverečním, je upřena psovi jeho základní a přirozená potřeba se prostě jen tak proběhnout. Vždyť je to týrání psů! A to jen proto, aby policie měla jasně daná pravidla a nikdo jim nemohl odporovat, když mu strážník nakáže si psa připnout na vodítko. Tu bandu sedící na zastupitelstvu už jaksi další důsledky nenapadly. Jejich představa psa je tupé zvíře velikosti křečka ťupkající vedle vás, ležící doma na gauči anebo připoutané na řetězu u boudy.
Pokud neuposlechnete tuto vyhlášku, spácháte přestupek a bude vám uložena tučná pokuta, která má být stanovena v takové výši, aby od podobného počínání dostatečně silně odrazovala. Navíc městští strážníci bývají mladí kluci, kteří musí mít dostatečný počet rozdaných pokut, protože kdo pokuty nedává, je někde zašitý a nic nedělá. To je logika policie. A inteligence pramalá.
PŘEDEM SDĚLUJI POLICII A VŠEM OSTRAVSKÝM ZASTUPITELŮM V ČELE S PRIMITIVNÍM PRIMÁTOREM ING. PETREM KAJNAREM, ŽE NA JEJICH OBECNĚ ZÁVAZNOU VYHLÁŠKU Z VYSOKA KAŠLU A JEŠTĚ NĚCO VÍC A TAM, KDE CHODÍME S GARPULÍNEM A NAŠIMI KAMARÁDY, BUDEME BĚHAT NA VOLNO!!! POZNÁTE NÁS PODLE DUSOTU KOPYT A SPOKOJENÝCH PSÍČKŮ!!!!!!!!


Prodloužený víkend 16.-18.5. 2008 na Slovensku

Garp - V2 Ostrava 16.5. KV SKCHR PiatrováGarp - V2 CACIB Lodz
třída mladých: V3!!!


Garp - V2 Ostrava 17.5. RR Coursing Cup SKCHR PiatrováGarp - V2 CACIB Lodz
třída amatér: 2. místo!!!


Garp - V2 Ostrava 18.5. CACIB BratislavaGarp - V2 CACIB Lodz
třída mladých: V3!!!


Garp - Art Leonardo Helya Ridge - coursing cup SKCHR 2008

...pokud chcete vidět, jak Garpík loví, klikněte na obrázek...
Za fotky děkujeme velmi moc Davidovi Novosádovi, Katce a RR Spice :o)))

Během 3 dnů na Slovensku jsem zjistil toto: Garpík je nejen hezký, ale taky rychlý jako vítr :o)))) Ano ano, máme za sebou velmi velmi úspěšný prodloužený víkend.
V pátek jsme ve Vrútkách v areálu chaty Piatrová absolvovali Klubovou výstavu Slovenského klubu Rhodéských ridgebacků. Nastoupili jsme do třídy mladých a v konkurenci 10 psů obsadili hezké 3. místo. Do soutěží jsme nahlášení nebyli, protože jsem to nějak prokoučoval :o)))
V sobotu jsme se zúčastnili speciálu Coursing cupu SKCHR pro RR, kde Garpík v silně obsazené třídě amatér pro psy od 12 měsíců do 6 let získal ve svých 15 měsících a 4 dnech skvělé 2. místo a zaběhl šestý nejlepší čas ze všech zúčastněných psů včetně profíků!!! Běžel jak drak mrak a ukázal i něco ze svých akrobatických dovedností. Vše naštěstí přežil bez větších šrámů a to je dobře.
V neděli brzo ráno jsme pak z Piatrové vyrazili do Blavy, kde byla mezinárodka a my si připsali na účet další V3 ve třídě mladých v konkurenci 7 pejsků. Výstava se konala bohužel v hale a to Garpovi nevyhovuje, protože se tam nějak necítí a je roztěkaný. On dospěje. Venku už je to skvělé Garpíčku, já ti věřím a hlavně na to, jak jsi byl mega unavený, jsi předvedl celkem svižný výkon :o) Prosím vás, pořadatelé, dávejte to v takovém počasí ven a haly si nechte na zimu :o)))
Bylo to všechno moc fajn, děkujeme všem za skvělý čas a hlavně Markétě a Enince, které odjely i bez malé Italky a víme, že to není jen tak. Vážíme si toho.


11.5. 2008

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - walk

Prodloužený víkend jsme měli strávit v Budapešti s našima kámoškama a ukázat se v sobotu i v neděli na tamní mezinárodní výstavě. Bohužel holky onemocněly, což jsme se dozvěděli ráno těsně před odjezdem, a proto jsme se rozhodli, že sami nepojedeme, neb by nás to nebavilo.
Žádný náhradní program jsme připravený neměli a tak jsme odpočívali doma. Zašli jsme na louku, udělali pár fotek, na oběd si ugrilovali kuře a zapili to sklenkou vína. Večer jdeme ještě na cvičák, tak místo pobíhání v kruhu dostane Garpík pořádnou lekci poslušnosti :o)
Na happy fotky Garpíka mrkněte zde!!!8.5. 2008

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - vylet

Ve sváteční den jsme vyrazili s Monikou a Gregorym na pětihodinový výlet. Start byl v Komorní Lhotce, dále jsme pokračovali na chatu Kotař, kde jsme si dali bramboračku a pivko a naši psi zaměstnali děti turistů :o) Pak jsme se vydali směr Prašivá a po cca 11 km jsme dorazili na původní místo :o)
Chvíli svítilo slunce, chvíli bylo pod mrakem a nakonec jsme fajně zmokli. Bylo to super a děkujeme Monice za pěkný výlet a super rohlík s Lučinou :o) Garpík si domů donesl první letošní klíště a teď je z něj Alexej Tuhonen :o)))4.5. 2008

Garp - V2 Ostrava CAC Bánská BystricaGarp - V2 CACIB Lodz
třída mladých: V3!!!


O den později jsme se vydali do Bánské Bystrice s našimi kámoškami, brali jsme to vše velmi pohodově a s výsledkem jsme spokojeni. Kdyby RR začínali před beagly, tak bychom přijeli pozdě :o) Nějak jsme se cestou zakecali, jeli podle předpisů (aspoň většinou :o)) a tak vůbec. Na tuto národku moc RR nepřijelo, ale ti, co přijeli, stáli za to. Výjimkou nebyla ani naše dobře obsazená třída.
Nástup do kruhu jsme neměli nejlepší, protože Kaktus nám dýchal doslova na záda a Cofee do nás nacouval :o) To není nic pro Garpa. Nedovolil jsem mu ani, aby ho utěšila fenka zpoza kruhu a tak jsme tam byli chvilku za debily, ale tentokráte ne vlastní vinou. Naštěstí se Garp hodil do klidu a po uběhnutí asi 20 koleček jsme získali V3. Posudek máme velmi pěkný a jsme opět na bedně!!!


3.5. 2008

Garp - V2 Ostrava CACIB LodzGarp - V2 CACIB Lodz
třída mladých: V2!!!


Tak se to nepovedlo ani tento týden :o) Pocity z této mezinárodky jsou smíšené. Měli jsme se tam celkem fajn, všechno probíhalo OK, počasí vyšlo, ale potřebný výsledek se nedostavil.
Je fakt, že Garpulín byl až moc flegmatický a nebyl dvakrát nažhavený (hlavně diagonály :o)), ale jinak byl moooc šikovný. Pan rozhodčí byl ale ještě více "nad věcí". Já jsem z něho neměl vůbec dobrý pocit, už jak jsem ho viděl a on mi to v kruhu potvrdil. Nejdříve nás nechal skoro 30 minut čekat v kruhu, protože si udělal 5 minutovou pauzu :o) a jeho posudek byl dost odbytý: hlava správných rozměrů, ridge by mohl být širší a delší, volnější oko, prezentace při přímém běhu by mohla být lepší. Toť vše :o)
Já si o něm myslím své a nechci se k tomu vracet. Psovi, který nás porazil, nakonec udělil BOB. Gratulujeme. Posuďte sami zde!!! Jako bonus jsem přidal pěknou handlerku ČSV a Jánošíka :o)


26.4. 2008

Garp - V2 Ostrava CACIB OpoleGarp - V2 CAC Ostrava
třída mladých: V2!!!


Garp - Art Leonardo Helya Ridge - coursing Otrokovice 04/2008

...pokud chcete vidět více fotek, klikněte na obrázek...

Garpík se buď konečně zklidnil anebo má rád Polsko :o) Opět máme pěkný posudek a opět je v něm pěkná prezentace. Jsme rádi a holt toho posledního CAJCe doklepneme jindy. Gratulujeme Bashimu k JCH PL.
 


20.4. 2008

Garp - V2 Ostrava CAC CzestochowaGarp - V1 CAJC Czestochowa
třída mladých: V1 CAJC, Junior BOB!!!


Garp - Art Leonardo Helya Ridge - medal

Garpík mi oplatil včerejší běhačku a vyběhal si dnes na národce v Czestochowě svojeho druhého CAJCe a Junior BOBa!!!
Ráno přitom lilo, lilo a lilo. Pršet přestalo jako zázrakem přesně po přijetí na místo. Zima sice byla, ale našli jsme výhodného fleka na tribuně a tak byli pesani i my vcelku spokojeni. Národka v Czestochowě se totiž konala na lehkoatletickém stadionu a byla jednodenní, takže se všichni psi museli vmáčknout do 20 kruhů. Celá VI. skupina byla posuzována v kruhu č. 17 a RR šli až nakonec!!! Čekali jsme teda cca 5 hodin.
Garp byl dnes velmi disciplinovaný a skvěle se předvedl, což nám vyneslo nejen ocenění, ale hlavně to máme v posudku: velmi pěkná prezentace!!! A o to mám větší radost, protože kdyby šlo všechno hladce, tak jo, dobrý. Ale když se vám vrátí vaše usilovná práce zpět, je to prostě nádhera. Posudek byl ostatně od pana rozhodčího celý super: pes správného rámce i proporcí, pěkná samčí hlava, nůžkový skus, správné přední i zadní úhlení, velmi pěkný v pohybu, velmi pěkně prezentovaný.
Více se už urvat nepovedlo, ale to nevadí. Běhali jsme poprvé o BOBa a zkusili si i čestný kruh :o)19.4. 2008

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - coursing Otrokovice 04/2008

V pátek se uvolnilo místo na běhačku v Otrokovicích, kterou pořádalo MSC, neváhal jsem a Garpulína přihlásil :o)
Zrzek si oba běhy náramně užil, já si zaposiloval při jeho krocení pořád běhat za střapcem, ale hlavně kvůli nesmírné touze seznámit se s každou fenečkou. No, bylo to tak 50 na 50, podle toho, co mu prošlo kolem nosu :o)
Garp coursing miluje a pohled na jeho šílený a šťastný pohled při běhu je to nejkrásnější :o) Klikněte na fotku a uvidíte to taky.
Za fotky děkujeme velmi moc Janě a Montymu.12.4. 2008

Garp - V2 Ostrava CAC OstravaGarp - V2 CAC Ostrava
třída mladých: V2!!!


Garp se v kruhu dnes opět předvedl :o) Ale trochu jiným způsobem než by měl. Ono to přijde, chce to čas. Já to nevzdávám a dneska mu to ani nezazlívám, protože pidi kruh byl venku, byla šílená zima, naštěstí přestalo pršet a rozhodčí naši třídu, kde bylo 8 psů, posuzovala hodinu.
Teď už Garpík pěkně spinká na gaučíku a já sleduju Davis Cup :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - sleep

...klik na foto pro zvětšení...29.3. 2008

Garp - V1 Junior winner Katowice CAC NitraGarp - V2 CAC Nitra
třída mladých: V2!!!


Já už nevím, jestli se mám smát anebo brečet :o) Včerejší pohodový výkon dnes vystřídalo asi nejtragičtější divadelní představení Garpa. Je to pubertální tvrdohlavý mezek, který když v kruhu řekne ne, tak to tak je a nehne s ním ani kůň. Co naplat, že jinak je to ten nejhodnější ridgeback?
Na co je nám výcvik poslušnosti, na co je nám trénink na výstavy, mega socializace, když vy se pak pane Garpíčku chováte v kruhu jako... No jo, "pořídil" jsem si ridgebacka. Pan Garpík, mega osobnost!!! Mám taky ale jen jednu trpělivost!
Řeknete, seřezat hajzlíka? Ne ne. To by bylo ještě horší a na hrbatého naštvaného oukropka není už vůbec nikdo zvědavý.
To že jsme nakonec získali V2, beru po dnešním "výkonu" jako malý zázrak.
A teď budeme léčit pořezanou tlapku z Velikonočního pondělí, takže to vypadá na týden nuceného domácího vězení :(

28.3. 2008

Garp - V1 Junior winner Katowice CACIB KatowiceGarp - V3 CAC Olomouc
třída mladých: V1 Junior winner, kvalifikace na Cruft's 2009!!!


Garp - Art Leonardo Helya Ridge - cruft

Poučeni z fiaska z minulého týdne, vyráželi jsme směr Katowice s daleko příjemnější náladou, protože máme to přece kousek, začíná se přesně v poledne a přišlo konečně jaro.
No, cestování autem v Polsku je vcelku zajímavý zážitek a těch 100 km jsme jeli přes dvě hodiny :o) Nevadí, přijeli jsme akorát a po krátké aklimatizaci jsme vklouzli rovnou do kruhu. Garpík byl v dobré náladě a odpočatý a hned to bylo poznat. Vyběhal si svůj vůbec první CAJC a kvalifikaci na Cruft's 2009, a protože náš kruh byl hned vedle čestného, zkoukl v klidu i Junior handling, pejsky s frisbee a práci pasteveckého psa se stádem 3 kačen, kterému by nejraději ukázal coursing :o)
Garpíku jsi pašák :o)23.3. 2008

Včerejší nezáživný den jsem se Garpovi snažil vynahradit dnešním výletem na zámek Raduň. Počasí nám opět přálo, příroda byla krásná, všude byl klid a ticho a terén byl pro mě nenáročný :o) Garpík a jeho kámošky se náramně bavili, skákali přes potoky, hledali srnky a zajíčky a byli happy :o) A tak to má být.
Na fotky mrkněte zde!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - walk

...klik na foto pro zvětšení...22.3. 2008

Po dlouhé přestávce jsme se dnes vypravili na výstavu do Prahy. Jeli jsme s našimi přáteli a Garpíkovými nejlepšími kamarádkami. Kvůli nepřízni počasí z posledních dnů a množstvím nehod na D1 jsme vyjeli s velkým předstihem, protože na cestě z našeho města razoviteho se může stát cokoliv.
Na cestě nic, počasí super, GPS v ruce a my byli na místě i s přestávkou už v 6:00... Sakra :o) Takže jsme hodinu stepovali venku před vchodem, protože přejímka striktně začínala v 7:00. Hlavně, že místní poskoci byli povoláni šéfovat parkoviště už na 5:30 :o) Ale do 7:00 žádný kulturní program připraven nebyl :o)
Potom se projevila místní blonďatá slečna na přejímce, která nechtěla pustit štěně, protože doba od vakcinace vztekliny byla kratší než 21 dnů a vzteklina se přece očkuje už od 2 měsíců. Bože, pusťte tam příště dělníka od lopaty a ten to zvládne líp!!!
Haly výstaviště byly skvostné. Jedna krabice za druhou se skvělým arktickým klima, obklopeny skvělou betonovou plochou s velkými průchody :o)))) Stolky byly umístěny v kruzích velice takticky přímo doprostřed a vládla tam velice komunikativní atmosféra :o)
Samozřejmě byl Garpík po velmi brzkém vstávání, delší cestě, čtyřhodinovém stepování venku a v hale, krocení jeho pubertálních samčích tužeb, nemožnosti vykonat někde poblíž řádně potřebu nebo se jen tak projít (proběhnout :o)) zcela mimo a když měl nastoupit do kruhu, tak usnul :o) Výsledek = nulový zájem vystavovat se nebo někomu dokazovat, že on je ten nej. Zaslouženě dostal VD. Navíc i to virové onemocnění střev před měsícem, i když nebylo vážné, zanechalo stopy na jeho kondici a rekonvalescence bude delší než se původně zdálo.
Jeho i můj zájem je někde jinde než neskutečné hodiny klepat kosu v tak odporném prostředí jako bylo toto. Nemá na to povahu, není totiž debil a já taky ne. Doteď strpěl tato ranní vstávání, dlouhé cestování a prezentaci. Ale není to stroj. A i kdyby měl ten nejtvrdší trénink, nedivil bych se, že se mu nechce. Naprosto ti rozumím Garpulíne a už ti to neudělám!!!
Do Prahy já už s Garpem nejedu ani náhodou :o)

2.3. 2008

Nedělní dopolední výlet na zámek do Hradce nad Moravicí byl moc fajn. Měl i dramatickou zápletku, kdy se Garpík se svou kámoškou rozhodl nečekaně pronásledovat srnky až na druhý konec republiky :o) Většinou se totiž zastaví po pár desítkách metrech, řekne si, že to stejně nemá smysl, a vrátí se. Dnes ne. Nakonec ale zúčastnění honící psi ukázali, že to jsou pašáci a s jazykem na vestě se vrátili po žluté značce na původní místo :o)
Zámek, zahrady i příroda kolem byly opravdu super a Garpík se jako správný kluk nechal vyfotit s dělem :o)
Na fotky mrkněte zde!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - walk

...klik na foto pro zvětšení...1.3. 2008

Garpulín se očividně na dnešek vyspal do růžova. Vůbec ho nezajímala nějaká vichřice Ema, a tak jsme jeli na prochajdu s jeho RR kamarádkami do Kravař na zámek :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - walk

Nerozhodila ho ani nečekaná koupel ve vodní překážce a spolu s holkama si hráli na tažné koníky :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - walk16.2. 2008

Dneska se Garpík po 3 týdnech zase viděl se svými nejoblíbenějšími kamarádkami Enny a Kerry :o) Absolvovali jsme po čase delší, mrazivou, ale zato slunečnou procházku. Neváhali jsme a fotili :o) Na fotky mrkněte zde!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - walk13.2. 2008

GARP DNES SLAVÍ 1 ROK!!!
PŘEJEME MU A VŠEM JEHO SOUROZENCŮM Z ART GANGU HLAVNĚ ZDRAVÍ, ABY MOHLI VŽDY PROVÁDĚT TY SVOJE LUMPÁRNY, A AŤ JSOU ŠŤASTNÍ :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - walk

A takovýhle dort Garpulín dostal :o)
10.2. 2008

Přidali jsme do fotogalerie nové fotky Garpíka :o) Podívejte se na ně tady!!!
Z Garpa je teď pěkný hubeňour, protože se na chvíli rozhodl hrát nemocného a odpočívat doma :o) Ale už je opět plný sil a těšíme se zase na dlouhé prochajdy a pořádný výcvik :o)

16.1. 2008

Garp má ode dneška novou známku. A pěkně s ní všude machruje :o)
Já doufám, že bude opravdu sloužit jen jako jeho frajeřinka a nikdy nebude třeba využít jejího účelu. Ale kdybyste náhodou někdy někde viděli pobíhat zrzka s touhle medailí, je to můj Garp.
Za zhotovení děkujeme CHS Slade Czech

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - mark11.1. 2008

Garp - V3 CAC Olomouc CAC OlomoucGarp - V3 CAC Olomouc
třída mladých: V3!!!


Garpíkovo první předvedení v třídě mladých dopadlo opět výborně a krom jedničky jsme si odnesli třetí pořadí. Máme opravdu velkou radost a gratulujeme všem kamarádům ke skvělým umístěním!!!

9.1. 2008

Garpík připravil na začátku loňského prosince limitovanou sérii kalendáře na rok 2008, která se rozlétla do celé Evropy :o) A jelikož byl tento prezent již konečně všem doručen, zveřejňujeme jeho podobu i zde. Tedy takovou malou ochutnávku.
Kalendář je specifický tím, že fotky byly opravdu nafoceny v tom měsíci, ke kterému byly následně přiřazeny :o) A protože tak velkými změnami už Garpík neprojde, žádný jiný kalendář už nikdy nebude.
Klikněte na obrázky pro zvětšení.

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Calendar 2008     Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Calendar 2008

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Calendar 2008     Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Calendar 2008  starší novinky 2007 zde!!!

NAHORU