Garp - Art Leonardo Helya Ridge

  english                                                                              webmaster: miro

26.12. 2007: aktuální váha: 41 kg; kohoutková výška: 69 cm (10 měsíců :o))


26.12. 2007

Dneska jsme si užili prosluněnou dopolední prochajdu v Šilheřovicích na zámečku. Enny opět rasila Garpa a na fotce můžete vidět, co si o tom myslel on :o)
Na ostatní fotky se mrkněte tady!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - with Enny
...klik na fotku pro zvětšení...


8.12. 2007

Takhle vypadá šťastný pes (viz foto :o)) A pokud chcete znát Garpův temperament, podívejte se mu do očí :o)

Dále jsme přidali nové fotky Garpíka zde!!!
A podívejte se taky na fotky s Enny a malou Kerry zde!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - running
...klik na fotku pro zvětšení...


18.11. 2007

Vykašlali jsme se na sobotní výstavu v Praze, protože jsem usoudil, že kvůli takové pitomosti nestojí riskovat naše životy na cestách v ČR. Místo toho jsme se proběhli na louce a ušetřili síly na nedělní prosluněný coursingový trénink do Rudné pod Pradědem. Garpulín si to náramně užil a vzhledem k tomu, že to byla jeho opravdová premiéra, tak musím říct, že je to velký pašák. Běžel jako starý profík a do střapečku se definitivně zamiloval :o) A to je dobře :o)
Na pár fotek se můžete podívat zde!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - coursing
...klik na fotku pro zvětšení...


10.11. 2007

Máme novou zrzavou kamarádku Kerry :o) Je to opravdu moc pěkná a živá holčička, které přejeme hlavně hodně zdraví, dnů plných zábavy a jen těch nej zážitků. A taky doufáme, že ji často s Garpíkem uvidíme.
Kerry se narodila v chovatelské stanici Harmakhis Wisdom. Měli jsme se tam opravdu skvěle a ještě jednou bychom chtěli tímto poděkovat Sáře Venturelli, která nám vytvořila příjemné domácí prostředí a jsme velmi rádi, že jsme ji poznali.
Na fotky malé Kerry a na celou pouť k Sáře a zpět se můžete podívat zde!!!

Harmakhis Wisdom Kerry
...klik na fotku pro zvětšení...3.11. 2007

Garp - VN3 Nitra CACIB NitraGarp - VN3 Nitra
třída dorostu: VN3!!!


Naše poslední výstva ve třídě dorostu dopadla zase úspěšně a Garpík si odnesl opět ohodnocení Velmi nadějný a 3. pořadí!!! Je to velký pašák, protože celý prodloužený víkend byl pro něj velmi náročný, ráno před výstavou mu bylo zle a i přes několik mojich chyb v kruhu to zvládl skvěle.
Na fotky se můžete podívat zde!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - CACIB Nitra VN 3
...klik na fotku pro zvětšení...


1.11. 2007

V pátek odjíždíme na prodloužený víkend na Slovensko za naší dvounohou rodinou a v sobotu si jen tak mimochodem odskočíme na výstavu do Nitry. Chceme si to všechno hlavně užít.
Těšíme se moc taky na příští týden!!! Proč a na co neprozradíme. Sledujte web a určitě se to dozvíte :o) Bude se na co koukat :o)


20.10. 2007

Garpík se o víkendu poprvé setkal se sněhem a spolu s Enny si to užili na prochajdě v Hukvaldech. Jen nevěděl, která veverka po něm pořád hází sněhové koule :o) Na fotky se podívejte zde!!!


19.10. 2007

I toto přináší život s RR :o)
Na přiložených fotkách se můžete podívat, co taky obnáší život s pubertálním hyperaktivním ridgebackem, který se doma nudí. Není to nedostatkem pohybu, hraček nebo špatnou výchovou. Víc už o tom nemá cenu mluvit...

Garp - Art Leonardo Helya Ridge_hraní     Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení     Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení
...klik na fotky pro zvětšení...

13.10. 2007

Garpík nám zase trochu porostl a vyspěl a stává se z něj pěkný puberťák se vším všudy :o) Na fotky z minulého týdne se můžete podívat zde!!!
Dále jsme aktualizovali fotogalerii o fotky z výstavy ČKRR (za fotky děkujeme Janě Crhové) a KCHRR. Podívejte se!!!


29.9. 2007

Garp - VN1 KCHRR KV KCHRRGarp - VN1 KCHRR
třída dorostu: VN1!!!


Tuto sobotu jsme absolvovali naši v pořadí 4. výstavu, počtvrté v třídě dorostu a opět se známkou VN. Bohužel jediné pozitivní z této výstavy je kromě známky už jen to, že v posudku má Garpík napsaný výborný pohyb. Tím výčet kladů končí.
Ano, mohl bych být spokojený, protože právě kvůli zlepšení předvedení zrzouna teď objíždím výstavy a pohyb byl pro nás priorita. Během jednoho měsíce jsme zaznamenali progres v posudcích z "pes chodí mimochod" na "výborný pohyb" a na to jsem hrdý, protože Garp mi všechny moje začátečnické chyby pomalu odpouští a stává se z nás sehraná dvojka. Ale jinak...
Počasí hrůza. Mrholení, silný, studený vítr a zima. K tomu chaos v okolí mini kruhu i v něm, bázliví a agresivní "ridgebaci", nepřipravení handleři, paní rozhodčí z Polska ve stylu "ať to mám všechno rychle za sebou", odflinknuté posudky a uječená lady, která vystupovala, jako by každý rok odchovala jednoho světového vítěze.
Kruh nejdříve sloužil jako tréninkové hřiště pro "vyvolené", chvílemi se měnil na hřiště pro štěňata a sem tam se tam mihnul i RR. A to je u klubovky RR co říct. Např. v otevřené třídě se stalo, že jedna z vystavovaných fen (dokonce snad skončila na pořadí), když uviděla rozhodčí, chtěla zdrhnout nejkratší cestou ven. A ukázat zuby??? Kdeže. Po 5 minutovém přemlouvání přispěchal na pomoc další člen rodiny, aby spolu s handlerkou zneutralizovali fenu k ukázce chrupu. Viděli jste někdy něco podobného??? A takových bylo… Běhání po směru hodinových ručiček? Pes vedený napravo?
Já byl naštvaný, že jsme ve třídě sami, ale nakonec možná dobře...

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - KV KCHRR 2007
...klik na fotku pro zvětšení...


16.9. 2007

Garp - VN MB KV a SV ČKRRGarp - VN MB
třída dorostu: 2x VN4!!!


Víkend jsme strávili na Resortu Orlík ve Vystrkově, kde se konala v sobotu Klubová výstava a v neděli Speciální výstava Českého klubu rhodéských ridgebacků. Garpík byl velmi úspěšný a z obou výstav si odnesl ve třídě dorostu známku velmi nadějný a 4. pořadí!!! Jsem na něj pyšný, protože od své první výstavy udělal obrovský pokrok a moc se snažil. Vždycky to může být lepší, ale učíme se oba dva a Garp udělal pro úspěch opravdu vše a ještě něco navíc.
Známky VN si vážíme o to víc, že oba rozhodčí z USA posuzovali všechny přítomné psy a feny velmi pozorně a přísně a ohodnoceními výborný respektive velmi nadějný šetřili nezvykle hodně. Naopak "dvojkama" a "trojkama" se to tam jen hemžilo. Mnozí odcházeli zklamaní, překvapení a rozpačití. My patříme do sorty šťastných, protože si Garpík vyhrál své první poháry :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - KV a SV ČKRR 2007
...klik na fotku pro zvětšení...


10.9. 2007

Garp - VN MB SARANGA SPRINT 2007 Garp - VN MB
třída baby pes: 2. místo!!!


Garpík v neděli poprvé oficiálně běžel za střapečkem a byl velmi úspěšný!!! 2.místo je super, ale hlavně jsme hrdí na předvedený výkon. V naší třídě vyhrál o 3,5 měsíce starší pes a Garp za ním moc nezaostal. Fotky zde!!!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge - Saranga sprint 2007
...klik na fotku pro zvětšení...
photo by Jana Helešicová8.9. 2007

Konečně přestalo pršet a my si hned udělali výlet kolem Landeku, na který nás pozvala Monika s naším novým kamarádem Gregorym, který je o měsíc mladší než Garpík :o) Je to krásný klučina a s Garpíkem budou určitě velcí kamarádi. Dále s námi šli Enie s Markétou a další nováček Argo s Tomem, kterého budeme muset protáhnout častěji :o)
Pesani se super proběhli, hlavně v blátě u řeky a podělili se o to i s námi :o))) Fotky zde!!!

Zítra jedeme na Saranga sprint do Radslavic!!! Už se moc těšíme na naší první běhačku a taky na ségry a ostatní kamarády. A jede s námi i Gregory :o)


1.9. 2007

Garp - VN MB CACIB Mladá BoleslavGarp - VN MB
třída dorostu: VELMI NADĚJNÝ!!!


Garpulín absolvoval svou první výstavu tuto sobotu v Mladé Boleslavi ve třídě dorostu a získal známku velmi nadějný :o) Účast jsme zvažovali do poslední chvíle, ale i přes Garpíkovo nachlazení, velmi brzké vstávání, únavnou, dlouhou a propršenou cestu, výměnu rozhodčího a delšího čekání v kruhu na Kaktuse, jsme uspěli a to je hlavní. Mělo to vše ale vliv na malého zrzka a my teď víme, že už to může být jen lepší :o)))
Přišel nás povzbudit i náš bratříček Gyom s paničkou Luckou a my moc děkujeme za milou společnost nejen ji, ale taky Markétě, Jarkovi a Enince, která v mezitřídě získala V :o)
Fotky z celé soboty zde!!!

DIPLOM

Rozhodčí: Albín Luknár
Posudek: barva oka hnědá, skus nůžkový, úplný, dobrá hlava, sušší krk, rovný hřbet, správně zaúhlený, osrst. i zbarvení standardní, pes chodí mimochod

26.8. 2007

Víkend jsme strávili s šedým kamarádem Thorpem a jeho paničkou. V sobotu jsme si směrem z Ostravice vyšlápli na Lysou. V tom počasí to byl celkem i sportovní výkon :o)
Naši dva psi budí pozornost všude, kde přijdou, proto jsme si vyslechli své :o) Garpík tradičně absolvoval operaci páteře, jindy byl zase naježený a jedna paní ho s naprostou jistotou pojmenovala jako "Ridžbergra" :o))) Asi to byla bývalá krasobruslařka :o))) Přezdívka však Garpíkovi od té doby zůstala :o))) Šedý kamarád Thorp ale v sympatiích vyhrává. Aby ne, je to skoro dospělák a výmar :o)
Potkali jsme ovšem taky plno vystrašených lidí, hlavně mladých maminek, které nás probodávaly pohledem a paniček s kapesními pejsky. Stala se nám taky jedna nepříjemnost a to ta, že Garpík přeskočil ve vyšší trávě ležící malé dítě, které jsem nemohl vidět a na které nás jeho babička neupozornila a jenom nad ním hloupě stála a zírala a pak začla nadávat. Pozdě. Dítěti se samozřejmě nic nestalo, ale z přeskoku zrzavé obludy a telete (jak mnohdy poslední týdny slýcháme) mělo šok a rozbrečelo se. Byli jsme upozorněni nedaleko stojícím pánem, že si ho máme uvázat na vodítko, protože takových chytráků jako jsem já, kteří tvrdí, že ten pes nic neudělá a pak pohryzalo, bylo už hodně!!!
Garp holt dorostl do velikosti, kdy je považován za nebezpečného, zlého a bojového psa, který vlastně nemá právo se pohybovat mezi "lidmi." Mrzí mě tyto názory, jsem velmi naštvaný a rozladěný z hlouposti a absolutně žádného respektování a pochopení...
Přístřeší nám poskytlo RS Skalka v Ostravici, kde to na ty prachy ušlo :o)))
Neděle byla kratší než se původně předpokládalo. Jenom dopolední prochajda v lese a šupky hupky domů. My jsme si už ale zvykli, že s Thorpovou paničkou se plánovat nedá (na fotkách ji nenajdete :o). Ale i tak to bylo fajn a na fotky se mrkněte zde!!!
Zkoušeli jsme s Garpíkem taky reakci na střelbu. Při první ráně (střílel jsem já :o)) jsem málem ohluchl, takže nevím, co malej dělal. Při druhé jsem si už zacpal uši a Garpík (byl asi 50 m ode mě) dělal jako by nic, vůbec na střelbu nereagoval a více ho zajímala kost z buvolí kůže :o)))


13.8. 2007

Garp - birthday Garpulín dnes slaví půlrok!!! Garp - birthday

Stojí to za připomenutí, protože kdy nastane tak hodně změn v tak malém časovém období? NIKDY :o))) Užívej života, Garpe :o)


10.8. 2007

Garpík má nový módní doplněk (viz foto :o)) Pro tenhle parádní obojek s jeho jménem jsme si dneska zajeli do CHS Slade Czech, kde nás přivítala velice milá paní Táňa Sládečková a taky 6 malých 7,5 týdenních stafíků, se kterými jsem se nezapomněl pomazlit, protože to moje štěně jaksi porostlo :o)))
Děkujeme moc i za vodítko a vystavovačku :o)

Garp - Art Leonardo Helya Ridge_hraní
...klik na fotku pro zvětšení...


!!!ZTRATILO SE ŠTĚŇÁTKO!!!

Dne 22.7. 2007 se v obci Veska u Bruntálu zaběhlo 4 měsíční miminko maďarského ohaře!!! Jde o fenku slyšící na jméno Lara, tetovací číslo 2627.
Jakékoliv informace o pohybu štěňátka či jeho pobytu volejte na tel. 603 247 440.
Fotky štěňátka najdete v letáku zde!!!


31.7. 2007

Máme spoustu novinek a hlavně fotek ze super výletů, procházek a návštěv :o)))

Tak především se tuto neděli na 2. pokus uskutečnil výlet do Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Bylo to super a moc jsme si to užili. Takových akcí jen a jen víc. Fotky zde!!!

Dále máme nové fotky Garpíka, který roste a roste a je z něho čím dál tím větší fešák. Ani se nechce věřit, že za 14 dnů slaví půlrok :o) Fotky zde!!!

O víkendu jsme byli taky navštívit našeho šedého kamaráda Thorpa. Je to Garpův superkámoš a už se moc těšíme na srpnový víkend na Ostravici :o) Fotky zde!!!

A taky přibyly nové fotky s Eninkou, která Garpíka rasí, ale ten ji zachvíli ukáže :o) Fotky zde!!!

25.7. 2007

Výlet do zoo se v neděli nakonec nekonal, protože bylo jednoduše příliš horko :( Mrzí nás to. Opravdu jsme se těšili.
No, Garpík se má čile k světu a lítá teď každý den s pejskama v parku :o) Už mu to chybělo jako hrom. Musí teď nabírat kondičku, když se 2 týdny válel doma :o)))
V příštím týdnu přibudou nová fota našeho zrzounka. Hned jak zprovozním comp...

20.7. 2007

Máme za sebou nucený dvoutýdenní odpočinek způsobený Garpíkovou hyperaktivitou a radostí ze všech pejsků na summer campu a nejen na něm, dále jeho všežravostí a taky pořádnou smůlou. Ale dneska bude mít spoustu dvounohých návštěvníků na hraní a v neděli se chystáme na výlet do olomoucké zoo společně s našimi kamarády :o)))

8.7. 2007

Měli jsme do Svojanova na maškarádu připravený kostým, ale nemohli jsme ho předvést, protože Garpíkovi bylo ten den špatně a my navíc museli domů. Odpadla tedy i výstava. Je nám to pořád velmi líto, zvlášť proto, že si s tím naše maminka dala takovou práci. Koukněte se aspoň na fotky. Kliknutím na fotku se obrázek zvětší.

Garp - Art Leonardo Helya Ridge_hraní Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení

8.7. 2007

Doplnili jsme do fotogalerie hromadu fotek ze Summer campu. Garpík se tam měl moc fajn :o) Fotky zde!!!

1.7. 2007

Odjíždíme dneska na týden na summer camp do Svojanova, který pořádá RR SPORT!!! Těšíme se úplně na všechno, tak doufáme, že vyjde počasí a budeme se mít fajn :o) Nafotíme tam spoustu fotek a pořídíme nějaké to video, takže za týden očekávejte fotogalerijní smršť :o)

23.6. 2007

Zamířili jsme dneska do Brna zkouknout Mezinárodní výstavu psů všech plemen, abychom pochytili základy hendlerství, Garpík si zvykl na tu atmosféru a setkali se se známými i neznámými :o) Naše rodná CHS Helya Ridge zaznamenala velký úspěch a i ostatní kamarádi byli úspěšní. Gratulujeme upřímně všem!!!

20.6. 2007

Tak dneska Garpík poprvé plaval :o) Museli jsme ho trochu popostrčit, aby zjistil, že na tom vůbec nic není, ba naopak, že je to bezva :o) A kdo ho k tomu nakonec přiměl? To uvidíte na přiložených fotkách. Má hold vkus klučina :o) A taky nezapomněl obejít všechny kolem...
Fotky: 1 2 3 4

17.6. 2007

Byli jsme dneska s Garpíkem na suprovém výletě u Otrokovic, na který nás pozvala Barča od Alexe a Pína. Sešlo se nás tam opravdu hafo. Dvounohých i čtyřnohých :o) Garpík nejvíce řádil se svou sestřičkou Taylor, která je úplně stejný ďáblík jako on :o) Po 3 hodinové prochajdě lesy i lukami jsme si pochutnali na stejcích v Chro Chro restaurantu, kde padnul i věčně hladový malý rezatec, který neloudil a spokojeně chrupkal vedle Taylor :o) Na fotky se mrkněte zde!

Doplnili jsme taky fotogalerii o fotky nových kamarádek - Akawanga holek. Děkuji za fotky Petře :o) Podívejte se!

Garpík se taky důkladně seznamuje s vodou a poznání: voda nekouše!!! :o) Fotky zde!

10.6. 2007

Rosteme, sílíme a Garpík to vše spolu se svou drzostí aplikuje na ostatní pejsky :o) Naposledy se o tom přesvědčil i jeho kamarád Thorp, u kterého jsme byli na návštěvě. Fotky najdete zde!

3.6. 2007

Aktualizovali jsme fotogalerii. Nové fotky Garpa ze 4. měsíce a jeho nových kamarádů najdete zde!!!

29.5. 2007

Další super prosluněná prochajda a další super kamarádka :o) Ostatně která není, Garpe?
Fotky se opravdu povedly: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

28.5. 2007

Garpík pěkně vyrostl! Máme taky už 16,3 kg :o)
Koukněte na fotky: 1 2 3 4 5 6 7 8

26.5. 2007

Tak jsme si dneska konečně zadováděli s ridgebacky!!! A hned se dvěma :o)  S Ascotem a Papírkem :o)  Fotky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

12.5. 2007

Byli jsme na návštěvě u šedého kamaráda Thorpa a kluci si pěkně zablbli :o) Podívejte se do fotogalerie!!!

11.5. 2007

Ve fotogalerii jsou nové fotky ze včerejší odpolední procházky. Garpík si tam dokonce našel kamarádku! Podívejte se!!!

15.4. 2007

Je to tu super!!! Samé hraní, běhání, skákání, převalování a spaní. A počasí taky parádní! Mám se tu jako doma. Ostatně sousedovic fence jsem to dal jasně najevo. Žádný rotvajler na mě nebude přeci zpoza plotu štěkat!

Garp - Art Leonardo Helya Ridge_hraní          Garp - Art Leonardo Helya Ridge_válení

13.4. 2007

Tak jsem dneska odjel z Křídlůvek s mojim novým páníčkem. Bude se mi po všech stýskat, hlavně po mamince. Achich ach :o(
Ale misku mám plnou i tady :o) A spoustu hraček jen pro sebe :o)

 

NAHORU