Garp - Art Leonardo Helya Ridge

  english                                                                              webmaster: miro

2.12. 2009: aktuální váha: 43,5 kg; kohoutková výška: 69,5 cm (33 měsíců :o))


30.12. 2009: Vánoční jesenické vejlety


účastníci zájezdu na Lyru
klik na foto = zvětšení obrázku

Po svátcích v neděli jsme vyrazili i s našimi kamarády do Jeseníků na výlet kolem Lyry. Sešlo se nakonec strašná spousta rezavců a taky jedna burbulka a teriér z jorkšíru :o) Bylo to moc fajn a hned jsme si domluvili výlet další.

účastníci zájezdu na Lyru
klik na foto = zvětšení obrázku

Za dva dny jsme tedy opět vyrazili do Jeseníků a to přímo do Bedřichova, kde přebývá na svém "zimním" bytě Hanka s Aerinkou. Smečka byla klasická, místní průvodkyně nám ukázala krásy Rabštejnu a pohostila nás domácími pochutinami. Děkujeme a přijdeme zas ;)

Fotky od Moniky ZDE!!!
bbc radio 1  Absolutely love this!!!

  Začali nám 3 týdny dovolené s Garpíkem!

  Snad budou super jako tato radio show :-)

19.12. 2009: Předvánoční prochajda

Garp, Sheeva, Aerin, Greg

Po obědě jsme vyrazili v tradiční sestavě na předvánoční prochajdu, která byla kvůli mrazivým teplotám zkrácena a zakončena v hospůdce. Pejsci dostali v předstihu spoustu dárků včetně praktických šál od Hanky.

Na fotky od superfotografky Moniky se podívejte ZDE!!!
12.12. 2009: Garpíkova první láska

Garp and Mafia

Příroda je mocná čarodějka a překvapila nás i tentokráte. Naštěstí mile a tak jsme se na začátku týdne dozvěděli, že Garpíkova první nevěsta přijede každým dnem :o)
A jak to všechno probíhalo? Byla to velká láska, i když máme takové podezření, že dnešní mládež myslí především na sex, a pak se možná dostaví i to ostatní. Maisha nedostala moc prostoru rozkoukat se, ale nutno říct, že jí to vyhovovalo. A došlo pak i na to hraní a pusinky :o)
Garpík měl možnost užít si své první lásky od čtvrtka do soboty, vše probíhalo naprosto hladce, ukázkově a lepší už to být snad ani nemohlo. Držíme palce a doufáme, že za měsíc zde oznámíme radostnou novinu!!!

Na super fotky z tohoto "setkání" od Moniky se podívejte ZDE!!!

Pokud byste měli zájem o štěňátko z tohoto spojení, kontaktujte majitelku Maishy Monwiere: ( / ): agnieszkag@perfektus.com.pl anebo nás :o)
Superúspěšný výstavní víkend!!!

Garp - V1 Wels 5.12. CACIB NitraGarp - V1 CAC CACIB BOB res. BIG Nitra
třída šampiónů: V1 CAC CACIB BOB res. BIG!!!


Garp - V1 Wels 5.12. Pedigree cupGarp - V1 CAC CACIB BOB res. BIG Nitra
výběr mezi nejlepší 3 šampióny FCI skupiny 6


Garp - V2 res.CAC Bánská Bystrica 6.12. CACIB NitraGarp - V1 CAC Bánská Bystrica
třída šampiónů: V1 CAC CACIB BOB!!!


Splněny podmínky pro udělení titulu Slovenský Grand šampión!!!

Garp BOB
Za fotku děkujeme Miladě Krchňavé.

Tento náročný víkend skončil nakonec obrovským úspěchem Garpíka, který se krom dvou mezinárodních výstav zúčastnil i premiérového ročníku Pedigree cupu.
Na obě dvě výstavy bylo přihlášeno 36 RR, Garp nastoupil do třídy šampiónů, kterou dokázal vyhrát, připojil k tomu ještě titul nejlepšího psa a stal se v sobotu i neděli vítězem rasy. První den zazářil také v závěrečkách, kde urval res. BIG a v pedigree cupu byl mezi 18 šampióny FCI skupiny 6 vybrán mezi 3 nejlepší.
Přechod na krmení BARFem přineslo po 3 měsících i svůj poslední klad, tedy exteriérový. Chtěli bychom poděkovat Markétě a Enince za společnost a dále Aerince, Šívě, Grečkovi a jejim paničkám za každotýdenní vylepšování kondice a nálady. To je totiž náš "trénink" na výstavy. Výsledek se dostavil :o)
Garpula těmito vítězstvími splnil podmínky pro udělení titulu Slovenský Grand šampión, což nebylo vůbec v plánu, ale nejspíše právě proto se to povedlo.
1.12. 2009: Poslední letošní coursing?

Garp, Spice and Kerry

Možná jsme byli o víkendu na letošním posledním kurzingovém trenálu. A možná taky ne :o) Na fotky od Lídy z chs Royal Stuart se mrkněte ZDE!!!

Fotky od Káti z chs Manwë ZDE!!!

Garp

A na fotky od Wami mrkněte TADY!!!

flying Garp
25.11. 2009: Ričbečí hrátky

Garp and friends

Nejen na to, jak si hrajou ričbeci, se podívejte ZDE!!!
NENECHEJTE SVÉHO PSA V LESE ŽRÁT, CO SE MU ZLÍBÍ!!!

Tento materiál není vhodný pro nezletilé dvounožce a psy mladší 2 let.

Komiks zobrazíte kliknutím na obrázek.

Garp's comics
15.11. 2009: Lehce adrenalinová procházka šilheřovickými lesy

Garp and friends

Konečně máme po čase zase zdokumentovanou víkendovou půldenní prochajdu, která se stala v poslední době pravidlem. Monča totiž měla s sebou tentokráte i foťák a výsledek je, jak jinak, úžasný.
Adrenalinová procházka to byla proto, že o zvěř jste doslova zakopávali a nevybouřené fenečky spolu s womanizerem Gregorym běhaly za každým kopýtkem, pacičkou i pírkem :o) Garpík s nadhledem zkušeného lovce věděl, že nic nebylo tak blízko, aby mělo cenu si namáhat tlapky :o)
Na skvělé fotky od Moniky se podívejte ZDE!!!
7.11. 2009: Další úspěch našeho SuperTaťky!!!

Garpíkův přešikovný taťka Kali získal další pracovní titul, tentokráte SvCH = Swedish Fieldtracking Champion. Gratulujeme!!!

Kali - Sweedish Fieldtracking Champion
Na fotce Kali (vlevo) se svým stejně šikovným parťákem Pomou :o)
3.11. 2009: Pupíci budou na jaře

Naplánovat můžete cokoliv, ale stále se dějě spousta věcí, které přináší sám život nečekaně. Smutná událost postihla Maishinu smečku, a tak se pupíci přesouvají na jaro 2010. My jsme připraveni a Garp se těší na svou první nevěstu :o)
12.10. 2009: Aktualizace

Garpíkovi na stránky přibyla nová záložka Potomstvo :o) Tam se dozvíte vše o plánovaných či proběhlých krytích a Garpových potomcích.
10.10. 2009: Světová výstava psů Bratislava


Už v únoru jsem nahlásil Garpa na tuto mega výstavu, protože tak blízko se už jen těžko bude někdy konat. Navíc jsme byli součástí smečky CHS Helya Ridge, která se v závěrečkách ucházela o nejkrásnější chovatelskou skupinu.
Garpík se představil v třídě otevřené spolu s dalšími 29 pejsky a odnesl si známku výborná a pěkný posudek od rozhodčího Hanse Müllera, presidenta FCI. Z třídy otevřené nakonec vzešel BOB i res. CACIB.
Výstava byla náročná a dlouhá, ale o zábavu se nám staraly Garpíkovy 3 sudičky, které fandily, fotily, rozmazlovaly, kupovaly dobroty a nakonec i pamětní medaili :o) Navíc se mohl ťupkulín prospat na výstavě i na cestě domů v pelíšku pro Erušku :o)
Fotky z Blavy = klik na obrázek!!!


Garp - WDS Bratislava 2009
5.10. 2009: Plánované krytí

Představujeme vám Garpíkovu první nevěstu. Jmenuje se Maisha Monwiere a doma ji říkají Mafia :o)
Krytí je plánováno na přelom října a listopadu, a tak bychom tu mohli mít vánoční anebo silvestrovské pupíky. Nechme se překvapit :o)
Více info v dalších dnech, zatím mrkněte na stránky Maishy zde!!!

Maisha Monwiere

Maisha 'Mafia' Monwiere    Maisha 'Mafia' Monwiere
Maisha 'Mafia' Monwiere    Maisha 'Mafia' Monwiere
5.10. 2009: Prochajda kolem Ostravy

Garp

Po páteční city night party jsme se vydali s holkama posměvačnýma na vejlet z Ostravy do Klimkovic. Celkem mi těch 6 hodin venku bodlo, protože večer jsem už zase musel potit krev proti Litvínovu.
Další úžasné fotky z dílny Moniky najdete zde.
P.S.: stejně vám to baby spočítám, v pátek nebrzdím... :o)))
4.10. 2009: Kurzáč v Radkově Lhotě

Garp a Aerin - synchronizovaný skok

No a po nedělním zápase jsme se s naší lúbenkovou kamarádkou Aerin a Hankou vydali na kurzingový trénink do Radkovy Lhoty, který pořádal Český pes. V druhém kole měli pejsci po startu malou překážku a Garpíček s Eruškou to krásně synchronně skočili :o)
Tato fotka a mnohem více v galerii od Evíka.
4.10. 2009: 1. Rhodesian Ridgeback Racing Mastership ARH Marchegg

Garp - Marchegg

Holky mě přemluvily, abych na tenhle závod jel, a tak jsem teda jel. Garpík neměl s oválem vůbec žádné zkušenosti, 360 m rovinky mu přijdou nudné a tak jsem tušil, jak to dopadne.
První běh ho startovala Hanka, já ho povzbuzoval na trati a výsledný čas byl ucházející. Při druhém kole jsem ho vypouštěl já a Hanka měla povzbuzovat, ale Garpík poslouchá jen mě :o) A tak jsme nakonec skončili předposlední, tedy jedenáctí. Nevadí, strávili jsme fajn prosluněný den s piknikem a kamarády. Holky naoplátku přišly v neděli povzbuzovat na první letošní ligový florbalový zápas a viděly rekordní výhru našeho týmu, Paskova, kdy jsme vyprovodili ex-extraligový Třinec 21:7 :o)))
Na fotky by Monika Šívánková se koukněte zde. Garp se stal hvězdou tohoto závodu taky díky fotce Elisabeth Hammerchmidt, koukněte tady!!!


Sheeva, Garp a Greg
...klik na obrázek = zvětšení...
20.9. 2009: Další prosluněný výlet :o)

Garp na Raduni

Tentokráte se Garp, Greg, Šíva a Aerin vydali z Hlubočce na Raduň, kde proběhl i sprint - coursing. Návnada byla ta nejspolehlivější - pánící. Zvlášť Garpík opět dokázal, jaký je mazánek :o) Dali jsme si i obídek a potkali Bubamaru a Dadana :o)
Na fotky od Moniky se koukněte zde!!!


Garp, Sheeva, Greg a Aerin    Hanka a Garp
...klik na obrázek = zvětšení...
15.9. 2009: Smečka na prochajdě

Garp Darkovičky

Minulý týden jsme využili jedno z posledních slunečných odpolední k prochajdě v klasickém složení Garp, Greg, Šíva a Aerin. Vznikly z toho super fotky a vy se na ně můžete mrknout zde!!!
5. - 6.9. 2009: Klubové výstavy ČKRR

Garp - V1 Wels 5.9. IX. Speciální výstava ČKRRGarp - V1 CACIB Bratislava
třída vítězů: V2 res. CAC


Garp - V2 res.CAC Bánská Bystrica 6.9. IV. Klubová výstava ČKRRGarp - V1 CAC Bánská Bystrica
třída vítězů: V


Garp

Garpík na klubovce opět zabodoval, odnesl si 2x výbornou, pěkné posudky v kvalitně obsazené třídě vítězů, a první den si doslova vyběhal druhé místo a res. CAC!!!
Za fotky děkujeme Spice - Zipánkům :o)


Garp - ČKRR 2009    Garp - ČKRR 2009    Garp - ČKRR 2009
...klik na obrázek = zvětšení...
20. - 22.8. 2009: Rakouskej vejlet

Garp - V1 Wels 21.8. CACIB WelsGarp - V1 CACIB Bratislava
třída otevřená: V2 res. CACA


Garp - V2 res.CAC Bánská Bystrica 22.8. Middle East Europian Winner WelsGarp - V1 CAC Bánská Bystrica
třída otevřená: V3


Garp

Tuto akci jsem naplánoval dlouho dopředu, ovšem čas přinesl pár komplikací. První, se kterou jsem počítal, byla ta, že platba předem neprošla (asi chyba v matrixu). Druhá komplikace byla dvoudenní dovolená, která byla v danou chvíli příliš velký luxus. První problém jsem řešil včasným příjezdem na výstavu. To nám ale bylo k ničemu, protože ostatní si radši přispali a pak se u výstavní kanceláře měnili v divou zvěř, tedy v něco mnohem horšího… Dvoudenní dovolená byla nahrazena prací odpoledne a večer a odjezdem už v sobotu. I když neděle má základ ve slovesu nedělat, šéf se vás ptát nebude :o)
První den ušlapaný Garpík po odstátí dvouhodinové fronty vybojoval 2. místo a res. CACA v konkurenci 10 pejsků a druhý den skončil 3. v konkurenci 11 kousků. Výsledky jsou to báječné, možná mohly být první den i lepší, ale pro mě je to stejně šampión :o)
Místo jsme po oba dva dny měli hnedle vedle Kijaniho, našeho polobráchy až z dalekého Holandska a jsme rádi, že jsme se konečně s ním, Wendy a Michou setkali. A děkujeme jim moc za fotky!!!


Garp - Wels 2009      Garp - Wels 2009      Garp - Wels 2009     
...klik na obrázek = zvětšení...
16.8. 2009

Garp - V4 CACIB BratislavaGarp - V4
třída šampiónů: V4

Po 2 měsících jsem Garpíkovi v Bratislavě vyměnil obojek a vodítko za předváděčku a vpluli jsme rovnou do kruhu. Klučina se předváděl moc hezky, dostali jsme skvělý posudek a skončili s výbornou na čtvrtém místě ze čtyř :o)))) Paní rozhodčí svá rozhodnutí nijak nekomentovala, takže jako trénink na příští náročný týden dobrý.

Posudek: dospělý pes, hlava samčího výrazu, tmavé oko, správná hřbetní linie, výborný hrudník, přední i zadní končetiny korektně zaúhlené, pes se výborně prezentuje.
11.8. 2009: Fotky z Tater

Na fotky z Tater, které jsem nafotil já, se můžete mrknout zde!!!

Přidal jsem taky odkaz na galerii naší kámošky Šívy.
10.8. 2009: Ričouni ve Vysokých Tatrách

Garp ve Vysokých Tatrách

Tak tohle byly opravdu skvělé 3 dny, báječný relax, luxusní počasí, dokonce jsme udělali něco i pro naši kondici a pejsky na víkend proměnili v kamzíky.
Je pravda, že vydat se na takovou akci sám se třema ženskýma, se může zdát dost riskantní, ale to mě v tomto případě vůbec nenapadlo. A víkend to potvrdil. Musím tímto pochválit všechny 3 kočky, říct, že byly moc bezva a pětiminutové lehké popichování na Štrbskom pri kávičke jsem si do kolonky "mínus" ani nezapsal :o) Hance spešl dík za výborného spolujezdce a navigátora, který po krátkém proškolení v pravou chvíli vypínal automaticky naskakujícího autopilota.
Naše základna byla v obci Štrba, kde jsme obývali rodinný domek se zahrádkou hned vedle pekárny a kousek od luk a strání, kde jsme naše ričouny po příjezdu šli proběhnout a udělat nějaká vstupní fota. Večer jsme pak na další den naplánovali první výlet.
Výlet č.1: Auty jsme se přesunuli do klasického startovacího místa - Štrbského plesa (1346 m n.m.), zakoupili mapu s průvodcem a svěřili se do rukou nejpovolanějších - Hančiných, holce z hor s pedagogickým nadáním :o)
Po krátkém čvachtnutí kachny Erušky v horském jezírku jsme se vydali na Chatu pod Soliskom (1840 m n.m.). Cesta to byla pohodová, lehce a někdy více do kopce, hafini mohli být na volno, pěkné výhledy, takže super. Na chatě jsme spočli, dali si polévečku, tyčinku, pitivo a vyrazili do dalšího cíle naší cesty - Predné Solisko (2093 m n.m.).

Chata pod Soliskom

To už byly takové kamenné schody do nebe. Úplně až na vrchol jsme nedošli, protože by to pro pejsky bylo dost nebezpečné, pro mladší členy smečky možná až příliš náročné a zvedat 40 kilové psy někam na šutry je jasná blbost. Seskákali jsme tedy zpět na Chatu pod Soliskom a vydali se přes Furkotskou dolinu do výchozího bodu - Štrbského plesa.
Túru jsme zakončili v příjemné restauraci u dobrého "dinneru", nakoupili špekáčky a pívo v "supermarketu" a jeli na ubykaci. Prošli jsme obec, nasbírali dřevo a staré noviny a tatranské večerní barbecue mohlo vypuknout.
Výlet č.2: Den č.3 začal malou oslavou narozenin nejmladšího člena smečky, Erušky, která už má celý rok!!! Hópli jsme do aut a opět na Štrbské pleso. Šli jsme tentokráte Mengusovskou dolinou na Popradské pleso (1500 m n.m.) a druhý den po sobě potkali pána s maďarem (ohařem :o) Ten nám poradil kudy jít, abychom nikoho nepotkali a ričouni mohli být na volno. A taky že jo. Vzali jsme to po zimní a vyhli se davům táhnoucím stejným směrem jako my. Po pár foto zastávkách a svlažení v horské bystřině jsme došli na pleso a zaparkovali na lehký obídek do místního "restaurantu".

RR - Vysoké Tatry
Zleva: Garp, Aerin, Šíva, Gregory

Další cíl naší cesty bylo Veľké Hincovo pleso (1944,8 m n.m.), což je největší a nejhlubší jezero na Slovensku (rozloha: 20,08 ha, hloubka: 53,7 m). Bohužel jsme skončili opět těsně pod vrcholem a to hlavně z časových důvodů a pak ričbeci opravdu nejsou horské kozy, už toho měli vcelku dost a riskovat nějaké zranění nebylo na místě. Blejskli jsme pár panoramat, skupinových fotek, kamzíka a vyrazili stejnou cestou zpět. Skončili jsme ve stejné restauraci jako den předtím, sbalili si fidlátka v našem domečku a nabrali kurs Ostrava.
Cesta domů byla jedna dlouhá nekonečná krokem jedoucí kolona, ale dobrý dojem nám to z víkendu zkazit nemohlo. Snad to nebyl poslední podobný výlet a takových akcí jen houšť.
Fotky od Moniky zde!!!
další stránka    2  3  4

Novinek je za celý rok velká spousta, proto jsou rozděleny do jednotlivých stránek. K listování použijte tuto navigaci.
A pokud byste chtěli zobrazit novinky z let předchozích, klikněte na odkazy níže.


starší novinky 2008 zde!!!


ještě starší novinky 2007 zde!!!NAHORU