Garp - Art Leonardo Helya Ridge

  english                                                                              webmaster: miropříští výstavy:
7.1. 2011 CAC Olomouc (CZ) - třída vítězů

18. 12. 2010: Prázdniny!!!

sobotní výlet

Začali nám s Garpíkem 3 týdny dovolené, které chceme, co nejvíce to půjde, dodržet, protože krom 4 dnů v létě žádná letos nebyla!!! Práci odkládáme k ledu, kde ostatně díky počasí taky je, a florbal je rovněž pasé. Jednak je vánoční přestávka, jednak jsem veden na listině zraněných hráčů.
S přibývajícím časem začínám plnit resty a prvním z nich bylo slíbené triko pro prvního člena našeho GANGu, Hanku. Růžová Aerinka se třpytkama :-D

Aerin - triko

Velmi smutná zpráva je, že plánovaná štěňátka s Amali na začátek roku 2011 nebudou. Více si můžete přečíst zde.
Garp - V2 27. 11. 2010: CACIB Budapest Garp - V2
třída šampiónů: V2 res. CAC
Garp - V2 28. 11. 2010: CACIB Budapest Garp - V2
třída šampiónů: V2 res. CAC

Garp - Budapest

Do nahuštěného programu se mi podařilo vmáčknout tento víkend v Budapešti s Hankou, Monikou a Aerinkou. Vyráželi jsme už v pátek odpoledne a Erulánek nám začal hárat. Na začátku to není nikdy nic dramatického. Navíc s Garpíkem se mají rádi, ale jen jako brácha se sestrou :-)
Víkend jsme si užili, poznali nové fajn lidi a navštívili vánoční trhy, kde naši pejsci v bundách byli opět atrakce v atrakci a pro některé děti vůbec ten největší zážitek. Výstavy neměly bohužel příliš velkou úroveň, porazil nás kulhající pes a pro nedělního španělského rozhodčího byli ridgebacci jen nechutnou překážkou mezi jiným póvlem a milovanými pudly, které gejlordi v růžových zástěrách 5 hodin "upravovali" na stolcích a užívali si všeobecného zájmu o jejich klauny. No a co. Navštívili jsme místní TESCO a nakoupili maďarské specialitky, na kterých si budeme ještě dlouho pochutnávat :-)

Garp - Budapest
6. 11. 2010: Hubertova jízda a ukázka coursingu

Garp - Newport Ranch
foto: Monika

V pátek jsme šli prubnout naviják a běhací louku na Newport ranchi, kde se potom v sobotu konala Hubertova jízda. Součástí totiž byla i ukázka coursingu a krom chrtů a whippetů běhali taky rezavci. V pátek jsem dostal na starost i Grečka, v sobotu byl Garpík zase s Monikou J. :-)

Fotky od Moniky O. ZDE!!!


Garp - Newport Ranch
foto: Monika
26. 10. 2010: Klubový vítěz MSC 2010 - IV. závod

Garp Česká Ves
foto: Monika

Další kurzáč, tentokráte s MSC v České Vsi, kde se konal v pořadí již 4. letošní závod tohoto klubu. V prvním kole Garpík pokračoval v nevýrazných výkonech poslední doby a po chybě už pořádně nezabral. Druhé kolo bylo naopak letos asi nejlepší, plné entusiasmu od startu až do cíle, kde také doběhl první, a tak si i zakiloval :-) Nakonec z toho bylo místo páté.

Tohoto závodu se zúčastnil celý náš GANG tým, jmenovitě my, Greg s Monikou, Sheeva s Monikou a Aerin s Hankou Feldgrill :-D A bylo to moc fajn.

Fotky od Moniky ZDE!!! a nezapomeňte i na fotogalerii Psa Jíry!!!
21. 9. 2010: Coursing v Blavě

Gang in Blava
foto: Monika

Skvělé počasí, skvělé prostředí, dobrá organizace, ale s postavenou dráhou jsme spokojeni nebyli. V prvním kole se startovalo do oblouku a Garp se hned srazil s Aerin, v druhém kole si to nadbíhači střihli rovnou do cíle a při "délce" trasy cca 250 m to poctivci prohráli dokonce u rozhodčích i na body. Aby ne, když se snaží a najednou vidí, že je to k ničemu.

Gratulujeme našim vítězným kamarádům, Garp bude muset více hýbat zadkem, i když druhý pes nadbíhá a na střapec čeká, kousnout do střapce i s náhubkem a nenechávat ho v cíli ostatním...

Fotky od Moniky ZDE!!!

První běh Garpa (červená dečka) ZDE!!!

Druhý běh Garpa (červená dečka) ZDE!!!
12. 9. 2010: Zkoušky ZZO

Trochu pro moje sebevědomí jsme šli na tuto zkoušku a téměř bez tréninku jsme ji udělali za 51 bodů. Což po velmi deštivé sobotě a po ránu byl na ridgebacka dobrý výkon a až na odložení za chůze to bylo všechno tak nějak ridgebackovsky klidné. Výsledek je ten, že Garpula prospěl výborně :-)
11. 9. 2010: Fotky z Krakowa

Garp - Krakow show
foto: Blonďatá Packa :o)

Pár fotek z klubovky v Krakowě nám nafotila Hanka na svůj nerozbitný foťák. Na pár z nich jde vidět, co si Garpík o tom všem myslel a jakého ze sebe dělal machírka. Je tam i fotka jeho hnědonosé dcery Aurory :o)
Fotky jsou ZDE!!!
Garp - V2 4. 9. 2010: III. Klub. výstava RR - Krakow Garp - V2
třída šampiónů: V2 / 13 přihlášených!!!

Českou klubovku jsme se letos rozhodli vynechat a místo toho jsme jeli na tu polskou, kterou rozhodovala specialistka na plemeno a dlouholetá chovatelka z Izraele, paní Orit Nevo.

Když jsem se zde zmiňoval, že tam Garpík potká svou první lásku, se kterou má kupu malých dětí, tak jsem byl rád. Jenže to jsem nevěděl, že je to až tak velká láska a že Maisha bude týden po hárání :o) To znamená, že od prvního okamžiku, kdy jsme se na začátku výstavy s Agnieszkou a Maishou potkali, nedělal Garp nic jiného, než že ji stále hledal a v kruhu mi dokonce kňučel... Vše bylo podpořeno tím, že zde byl jen jeden kruh a před posuzováním psů v něm proběhly soutěže o nejlepší chovatelskou stanici apod. A proběhla se tam i ONA :-)

Garpík se tak svým chováním vrátil o více než 2 roky zpátky a byl to zase neposedný puberťák, který všechny a všechno musel zkontrolovat. V kruhu jsem ho vystavoval zásadně směrem, kde se jeho vyvolená nacházela, ale ne vždy to tak šlo. Ti, co nás neznají (včetně rozhodčí), si museli říkat: "Co to tam proboha předvádějí" a ti, co nás znají, si říkali to samé :o)

I přes tady toto všechno a ne příliš dobré prezentování psa, je výsledek úžasný a i slova paní rozhodčí (a nejen její) byla moc pěkná a to je pro nás důležité. Res. CAC se v Polsku neuděluje, proto je naše hodnocení V2. Potkali jsme taky jednu Garpíkovu dcerku Auroru a její maminka Maisha se stala Klubovou vítězkou!!!

Fotky budou snad později, mezitím dodávám jednu reklamní z katalogu Quechuy pro kolekci "Hurá k moři" :o) Změnili jsme i plán výstav kvůli našim sportovním aktivitám. Do Komárna nejedeme, asi prubnem Budapešť :o)

Garp inside the quechua
Garp v Quecha base :o) klik na fotku = zvětšení
Garp - 7. místo 28. 8. 2010: Saranga sprint Garp - 7. místo
třída adult: 7. místo / 23 přihlášených


Garp and Gregory
Garp vlevo a vítěz Greg s Monikou vpravo

V našem sportovním kalendáři má již tradiční místo Saranga sprint, který jsme brali hlavně jako zábavu, ale zároveň jsme se na něj trochu i kondičně připravovali :-) Garpík nikdy netrénoval dlouhé rovinky, a proto mívá problém, pokud střapec neuhne někam do "pole" a fičí stále dále. Letos ale běžel naplno od startu do cíle bez jakéhokoliv zaváhání, udělal tím radost hlavně mně a v nabité konkurenci si vyběhal pěkné 7. místo.

První místo v naší kategorii i celkově nejlepšího psa obhájil náš kamarád, člen ostravské smečky a tréninkovo-vycházkovo-cvičební tělovýchovné jednoty, Gregory Gamba z Tikovického vršku. Pro tohoto pejska byly navijáky v obou kolech příliš pomalé a už jen proto je pro mě absolutní vítěz on a kroutím hlavou, jak to jenom dělá :-) Gratulujeme Monice a Grečkovi k x-tému vítězství a těšíme se na další "souboje" na dráze.

Garpík si na konci mezi stohy slámy aspoň potrénoval své připravované taneční breakdancové číslo na vánoční besídku :-)

Garp's dancing
foto: Monika Sheevánková :o)
Garp - 7. místo 15. 8. 2010: Brněnský zajíc Garp - 7. místo
RR s PP: 3. místo

Tréninků se nám nedostává, a tak rovnou závodíme :-) Kvůli počasí se běhalo "jen" jedno kolo, ale aspoň že tak. Garpík běžel o něco lépe než minule, skončil třetí a náš spolucestovatel Greček opět vyhrál. Tentokráte o 2 body před náma :-) Nezbývá něž pogratulovat Monice a děkujeme za pěkný den.
3. 8. 2010: Garpíkův pohyb minulého víkendu :o)

Garp pohyb
foto: Monika Sheevánková :o)
31. 7. 2010: Aktualizace :o)

Garp 2nd place
foto: Monika Sheevánková :o)

Někdo nestíhá aktualizovat, protože má prázdniny a volno a "nemá čas". U jiných se zase nic neděje. Prvním závidím a druhé lituji. My neaktualizujeme z důvodu pracovní přetíženosti, nedostatučující délky dne 24 hodin a potřeby krátkého spánku. Tím se zároveň omlouvám všem obyvatelům třineckého a jablunkovského regionu z dopravního kolapsu silnice I/11 a vzkazuju, že bude hůř :o)

K věci. Výše uvedená fotka je z kurzáčového závodu konaného někdy v paleolitu (asi před měsícem) v Radslavicích, kde se Garpík proběhl v třídě profi a získal 2. místo. Natrénováno letos nemáme a bylo to vidět na předvedeném výkonu. Když už se nějaký trénink v rozumné vzdálenosti od naší "metropole" objeví a my máme čas, zklame nevyzpytatelné počasí nebo skomírající nadšení organizátorů. Čo sa dá robit. Více fotek ze závodu ZDE!!!

Z jiného soudku. Jelikož je Garp téměř rok na BARFu, a protože i já musím chodit na preventivní prohlídky, nechal jsem mu udělat kompletní krevní testy a testy na štítnou žlázu. Vše dopadlo jak jinak skvěle. Rezavý kukulín se nejen tváří zdravě, ale on doopravdy zdravý je. BARF je zkratka pro Biologically Appropriate Raw Food = biologicky vhodná syrová strava. Je to o tom, krmit psy zodpovědně a vhodně pro maximalizaci jejich zdraví, dlouhověkosti a vyškrtnutí slova veterinář z vlastního slovníku :o). BARF je založen na podávání syrového masa, kostí, vnitřností a příloh jako jsou zelenina, ovoce a spoustu dalších. A PSI, VČETNĚ GARPA, TO MILUJÍ!!! Více o BARFu u našich kamarádů ZDE!!!

Zaktualizovali jsme i náš letošní plán výstav. Chystáme se do Polska na klubovku, kde se, doufám, Garpík potká se svou první skutečnou plnokrevnou láskou, Maishou. Dále asi pojedeme do Komárna na 2 mezinárodky, kde se pokusíme uspět. Zároveň to spojíme s návštěvou naší slovesnké sekce a už se těšíme :-)

Na konec zdravíme všechny naše přátele a intrikánkám vzkazujeme: "Pokud nemáte co dělat, "vyluštěte" si třeba sudoku nebo navštivte fejsbůk" :o)
5. 7. 2010: Krátká dovolená v Dánsku

Garp in Henne Strand

Dovolenka v Dánsku byla v plánu od loňských prázdnin. Přišlo nám to lepší a zajímavější než na jihu Evropy, chtěli jsme navštívit Kaliho, chtěli jsme se zúčastnit speciální výstavy RR, chtěli jsme vidět Hamletův hrad, poznat tuto zemi a tak vůbec. Chtěli jsme tam být 14 dnů. Nakonec jsme byli rádi, že můžeme odjet aspoň na šest. I s cestou :-) Přesto jsme si odnesli plno zážitků, měli překrásné počasí a můžeme všem vřele doporučit.

Fotogalerie z přístavního města Kolding, kde jsme strávili 2 večery je ZDE!!!
Fotogalerie ze Speciální výstavy RR při WDS, která se konala v městečku Sunds, a kde jsme v třídě otevřené získali výbornou, je ZDE!!!
Fotogalerie z krásné pláže Henne Strand, kde jsme trávili další dny, je ZDE!!!
Fotogalerie z městečka Blavand je ZDE!!!
Fotogalerie z nejstaršího dánského města Ribe je ZDE!!!
A fotogalerie z ostrůvku Mando, spojeného s pevninou úzkou cestou, která se s přílivem zaplaví, což jsme nevěděli, je ZDE!!!

O tom, kam pojedeme a co v Dánsku navštívíme, jsme se rozhodovali vždy až na místě. Díky všudypřítomné wifi to nebyl žádný problém. Myslím, že ve většině případů jsme měli šťastnou "ruku" a že některé původní plány díky zkrácenému programu nevyšly? To se nedá nic dělat :-)

Děkujeme Hance, Aerince, Monice a Grečkovi za hezké dny :-)
6. 6. 2010: První letní den

Garp

O tomto víkendu konečně přišlo léto, a tak jsme s kočkami a psy vyrazili na Štěrkovnu. O Aerince ví celý národ, že je vodomil. Nezklamala. Kluci vodu nemusí, ale aspoň pár tempíček si musel dát každý 4 nožec :-)

Cats   Garp's swimming

klik na foto = zvětšení
2. 6. 2010: Zkoušky obedience OB-Z

Obedience

Na těchto zkouškách jsme nakonec byli pouze jako diváci, protože pan Garp se rozhodl, že cvičení poslušnosti na cvičáku je velmi nudná a naprosto zbytečná činnost. Mě to velmi mrzí a těžko se mi vyrovnává se skutečností, že zdolávání různých pracovních zkoušek je směr, kterým se vydat jednoduše nemůžeme. Určitě bychom ještě nějaké základní zvládli, ale další progres není možný, proto se jich asi účastnit nebudeme. Přesvědčovat ho už nemíním. Když to nebaví psa, tak pak to nebaví ani mě.
Důvod, proč jsem začal chodit na cvičák, byl stejně ten, aby mě Garp vnímal a poslouchal v běžném životě za všech okolností a to se povedlo na 100 %. A to je mnohem cennější než kdyby tomu bylo naopak, tedy že by měl milión zkoušek, ale v terénu mě neposlouchal. Cvičit ale budeme chodit dál a zkusíme se taky více zaměřit na agility. Nu což, uvidíme.
Vše je navíc v obrovském kontrastu s tím, že si v minulých dnech Garpíkův taťka Kali připsal na konto další, snad už milióntý, pracovní titul - NoVCH (Norweigen Bloodtracking Champion)!!! Kaliho děti mají obrovský potenciál, ale všechny, co známe, mají na práci podobný pohled jako Garp. "Všechno umím, víš to, proč to chceš pořád dokola, nejsem cvičená opice". Tak snad se tyto schopnosti dědí ob-generaci :o)
Mimochodem gratulujeme kamarádům Grečkovi a Aerince k složení OB-Z a omlouváme se za lehce prudérní náladu :-)

Me and Garp   Greg, Garp, Aerin

klik na foto = zvětšení
21. 5. 2010: Marondera Amali - Garpova nevěsta

Marondera Amali

Máme čest vám představit 2. Garpíkovou nevěstu, kterou je roztomilá Amali, která se narodila v chovatelské stanici Marondera.
Krytí je plánováno na zimu 2010. Bližší info v záložce "Potomstvo" anebo se podívejte na stránky chovatelské stanice Mbwa Mema of Silvermountain, kde je Amali doma :-)

Marondera Amali   Marondera Amali

klik na foto = zvětšení
NOVINKY ROKU 2010 - 2. STRANA

novinky 2009 zde!!!


starší novinky 2008 zde!!!


ještě starší novinky 2007 zde!!!NAHORU